Chromik pokonał Śląsk Wrocław

3308

Ciekawe spotkanie ze zmiennym szczęściem rozegrali koszykarze żarskiego Chromika w rozgrywkach ligi juniorów. Goszczący w Żarach WKS Śląsk Wrocław zaczął mecz od siedmiopunktowej straty. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 13:6, a druga już nieco mniejszym – 27:23.

Początek drugiej połowy należał do drużyny z Wrocławia. W trzeciej kwarcie zdobyli aż 26 punktów, Chromik zaś o 10 mniej. To dało gościom sześciopunktową przewagę przed ostatnią częścią spotkania. Wrocławianom udało się nawet powiększyć ją do 9 punktów. Jednak podopieczni trenerów Łukasza Rubczyńskiego i Tomasza Sobczaka nie złożyli broni. Konsekwencją ambitnej gry żarskich juniorów była wygrana czwartej kwarty 23:12 i całego meczu 66:61.

W składzie Chromika wystąpili: Paweł Pawlikowski, Kacper Burnecki, Jakub Koczan, Arkadiusz Szkudlarek, Oskar Krzywonos, Rafał Rutkowski, Kacper Porada, Adam Forysiuk, Piotr Grochalski, Dawid Dereziński.