Kwestowali dla Julki i Krystiana

1547
Uczniowie z żarskiej Dwójki z panią Adrianną Wroną-Dobek, nauczycielką biologii z żarskiej Dwójki. fot. nadesłane

ŻARY | Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z żarskiej Dwójki kwestowali w bramach Cmentarza Komunalnego 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych.

Celem było zebranie funduszy na rehabilitację Krystiana Jóźków i Julii Kowalczyk. Akcja odbyła się pod patronatem Żarskiego Stowarzyszenia „Tobie i Miastu”. Uczniowie pod opieką wolontariuszy ze Stowarzyszenia TiM i nauczycieli zachęcali do udziału w kweście i promowali cele akcji. Pomimo rygorów sanitarnych gotowość do akcji zgłosiło prawie 60 wolontariuszy.

– Młodzież kwestowała w jednogodzinnych zmianach, zachowując przy tym wszystkie zalecenia sanitarne. Dzięki takim postawom młodsi uczą się od starszych kolegów, a ci od dorosłych wolontariuszy ze Stowarzyszenia. Uczymy się, że nie wolno przechodzić obojętnie obok ludzkiego cierpienia, że mogą nas różnić światopoglądy, ale jednoczy nas zawsze to, że wszyscy tworzymy jedną rodzinę ludzką. Bezinteresowność życzliwość i niesienie pomocy wskazuje na jakość naszego życia. Jakość naszego człowieczeństwa. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, nauczycielom i rodzicom za liczny udział w tym wydarzeniu – mówi pan Wiesław Leńczuk, opiekun wolontariuszy z żarskiej Dwójki.

Uczniowie z żarskiej Dwójki z panem Wiesławem Leńczukiem, opiekunem Szkolnego Koła Caritas. fot. nadesłane

nadesłane