Chodzenie po wodzie

4718

W środy podczas ferii zimowych na pływalni Wodnik w Żarach będzie można wejść do powietrznej kuli i pobiegać po wodzie.

To nowa atrakcja zakupiona przez miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku. Po feriach zniknie z Wodnika i pojawi się dopiero w czerwcu na otwartym basenie przy ulicy Źródlanej. Specjalnie do tego celu zakupiony zostanie dodatkowy płytki basenik, aby nie przeszkadzać w pływaniu i wodnej rekreacji. Jednak póki co, w pierwszą i drugą środę ferii będzie można sprawdzić, jak to działa. Zajęcia sportowo-rekreacyjne na Wodniku w dniach 12-15 i 19-23 lutego rozpoczynają się zawsze o godzinie 11. Będą gry i zabawy w wodzie, doskonalenie nauki pływania, nurkowanie na sprzęcie nurkowym, konkursy skoków do wody, aqua aerobic dla dzieci. Chętni będą mieli możliwość zdawania egzaminu na kartę pływacką.

Od 10 do 25 lutego dzieci, młodzież szkolna i studenci do 26 roku życia po okazaniu legitymacji będą mogli korzystać z pływalni w promocyjnej cenie 2 zł za godzinę.

W czasie ferii również kompleks basenowy przy ulicy źródlanej nie będzie świecił pustkami. Od poniedziałku do piątku w godzinach 11-15 zaplanowano szereg ciekawych zajęć sportowo-rekreacyjnych, zabawy, turnieje, wyścigi, ogniska z kiełbaskami. A jeśli spadnie śnieg, codziennie pojedzie kulig.

ATB