Żary | Uczniowie żarskiej „Piątki” śpiewająco odnoszą sukcesy

1342

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 odnoszą sukcesy na lubuskich scenach. Nasi młodzi wokaliści wzięli udział w festiwalach „Pro Arte” w Drzonkowie oraz „Wygraj Sukces” w Zielonej Górze”.

23 maja 2019 roku w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbył się finał wojewódzki Lubuskiego Festiwalu Piosenki ,, Pro Arte”. W tym roku finaliści swoje umiejętności wokalne mogli zaprezentować przy akompaniamencie orkiestry festiwalowej pod kierunkiem Mariusza Woźniaka. Dla wielu młodych wykonawców było to wielkie przeżycie i nowe doświadczenie w przygodzie z piosenką. W finale zaśpiewała również  młoda wokalistka Szkoły Podstawowej nr 5 im Polskich Noblistów w Żarach Maja Gontarczyk, która po obradach Rady Artystycznej otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy

Maja zaśpiewa w finale 

Za nami kolejny etap Konkursu Piosenki ,,Wygraj Sukces”. 24 maja 2019 roku w Młodzieżowym  Centrum Kultury i Edukacji ,,Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyły się kwalifikacje regionalne(międzywojewódzkie) 24 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki ,,Wygraj sukces”. Na scenie zaprezentowali się młodzi wykonawcy wyłonieni z kwalifikacji wstępnych w czterech kategoriach wiekowych. Szkołę Podstawową nr 5 im Polskich Noblistów w Żarach reprezentowali : Maja i Jakub Gontarczykowie w 1 i 3 kategorii wiekowej. Każdy z uczestników musiał zaprezentować się w dwóch piosenkach, jednej obowiązkowej z płyt festiwalowych i drugiej dowolnej. Rada Artystyczna której przewodniczył Jarosław Piątkowski (muzyk, kompozytor, dyrektor i pomysłodawca festiwalu) postanowiła do finału konkursu nominować naszą młodą wokalistkę Maję Gontarczyk. Maja w finale wykona utwór ,,Różowa piosenka”. Finał 24 Konkursu ,,Wygraj sukces ” zaplanowano na wrzesień 2019 roku.

Kuba zaśpiewa w Opolu

Za nami, również pierwszy etap 27 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki ,,Piosenkobranie 2019″ w Opolu. Rada Artystyczna na podstawie nadesłanych nagrań do finału postanowiła zaprosić 67 wykonawców z 11 województw w czterech kategoriach wiekowych. W trzeciej kategorii wiekowej na scenie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu(amfiteatr) zaśpiewa uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im Polskich Noblistów w Żarach Jakub Gontarczyk, który uzyskał nominację od jury. Finał festiwalu zaplanowano na 9 czerwca. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

MK, foto Piotr Bochenek