Areszt dla 43-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków

1106
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | W wyniku intensywnych działań policjantów kryminalnych z Komisariatu Policji w Lubsku, zatrzymany został 43-letni mężczyzna. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających oraz psychotropowych. To skuteczne działanie w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Policjanci prowadzą śledztwo w tej sprawie pod nadzorem żarskiej Prokuratury.

W minionym tygodniu kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku przeprowadzili skuteczną realizację poprzedzoną intensywną pracą operacyjną. Wkroczyli do miejsca zamieszkania w, którym przebywał 43-letni mieszkaniec Lubska. Podczas przeszukania zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków wśród, których znalazła się marihuana, metamfetamina, heroina oraz extasy.

Mężczyzna podczas zatrzymania próbował uciekać i był agresywny. Odepchnął oraz kopnął funkcjonariusza, a także szczuł swego psa w wyniku, czego jeden z interweniujących policjantów został ugryziony. 43-latek trafił do policyjnego aresztu, a kolejnego dnia usłyszał zarzuty. Odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków, ale również za swoje agresywne zachowanie.

Sąd przychylił się do decyzji Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec 43-latka trzymiesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić do 10 lat pozbawienia wolności, w przypadku mężczyzny kara może być wyższa z uwagi na recydywę. Za działanie przemocą lub groźbą w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej lub naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Żary

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach