Żarscy policjanci też się szczepią

726
fot. KPP Żary

ŻARY | Najlepszym sposobem na walkę z pandemią są szczepienia. Przystąpili do nich policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie i swoim najbliższym, ale także mieszkańcom. Funkcjonariusze w codziennej służbie wykonują czynności, w których na każdym kroku kontaktują się ze społeczeństwem.

Z trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa zmagamy się już od ponad roku. Wymusiła ona na służbach medycznych oraz mundurowych szereg dodatkowych zadań. Policjanci codziennie realizują obowiązki z tym związane. Kontrolują tysiące osób przebywających na kwarantannie, a także sprawdzają, czy obostrzenia sanitarne są przestrzegane.

Policjanci, tak jak przedstawiciele innych służb mundurowych, przystąpili do szczepień po raz pierwszy 24 marca br. Od tego momentu codziennie, sukcesywnie pierwszą dawkę szczepionki przyjmują kolejni funkcjonariusze na terenie całej Polski.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie i swoim najbliższym, ale także mieszkańcom powiatu żarskiego, również przystąpili do szczepień. Szczepienia żarskich policjantów odbywają się w punkcie szczepień w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach. Cały proces przebiega bardzo szybko i sprawnie.

fot. KPP Żary

kom. Aneta Berestecka