Ponad tysiąc zabawek dla przedszkolaków i uczniów

634
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Wójt Leszek Mrożek przyjechał z upominkami do wszystkich gminnych placówek.

Uczniowie wszystkich siedmiu szkół na terenie gminy Żary będą wspominać 31 maja 2021 roku jako wyjątkowy dzień. Po pierwsze dlatego, że po bardzo długiej przerwie, wywołanej pandemią koronawirusa, wrócili do szkół. Drugi powód jest taki, że wójt gminy Żary Leszek Mrożek postanowił odwiedzić wszystkie szkoły, powitać dzieci i młodzież w ich murach, ale i wręczyć prezenty uczniom i przedszkolakom z okazji Dnia Dziecka. Były życzenia, coś słodkiego, niespodzianki, zabawki i sprzęt sportowo-rekreacyjny do zabawy na świeżym powietrzu. O tym kto i co dostał decydował… los.

Uczniowie ciągnęli losy, pod którymi kryły się piłki, latawce, paletki do ping ponga, skakanki z licznikiem, rakietki plażowe i wiele wiele innych niespodzianek. Do dzieci w gminnych szkołach i przedszkolu trafiło 1116 różnej maści zabawek i tyleż samo słodkości.

– Cieszę się, że widzę was uśmiechniętych, zdrowych i pełnych energii. Energii którą zarażacie nas dorosłych do działania – powtarzał Leszek Mrożek. – Niech dzięki wam do szkół wróci gwar i normalność.

fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary

ATB (źródło: UG Żary)