Otwarcie Centrum Logistycznego w SWISS KRONO POLSKA

1108
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | W firmie SWISS KRONO sp. z o.o. w Żarach w dniu 31 sierpnia 2021 otwarto nowe Centrum Logistyczne. Inwestycja warta ponad 24 mln zł połączyła w jeden wspólny ciąg komunikacyjny i logistyczny cztery wielkopowierzchniowe magazyny, zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania oraz nowy terminal. Wprowadzone zmiany optymalizują dotychczasową gospodarkę magazynową na terenie SWISS KRONO, pozwalają też na realizację kolejnych inwestycji w obiekty magazynowe.

– Dziś w SWISS KRONO ładujemy rocznie 50.000 tirów w tym procesie będą nas wspierać nowoczesne rozwiązania technologiczne oparte o technologię radiową, jak i laserową. W ten sposób skracamy czas dotarcia naszych produktów do klientów. Naszym kolejnym celem jest budowa zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania dla płyt meblowych oraz magazyn konfekcjonowania towarów – poinformował na spotkaniu Prezes Zarządu SWISS KRONO sp. z o.o. Maciej Karnicki.

– Przy planowaniu tej inwestycji zadbaliśmy też o czynnik ludzki. Ważnym aspektem jest fakt, że czas załadunku ulegnie skróceniu o 20%, tym samym skróci się czas pobyty Kierowcy na terenie naszej firmy. Wiemy też, jak ważne jest aby kierowcy po załadunku mogli chwilę odpocząć, wziąć prysznic czy też spożyć posiłek. W tym celu przygotowaliśmy specjalny węzeł sanitarny oraz stołówkę. Dodatkowo zadbaliśmy o bezpieczeństwo kierowców, jak i pracowników SWISS KRONO, co ma niebagatelne znaczenie w obecnym czasie w kontekście globalnego zagrożenia dla zdrowia wynikających z COVID-19. System rejestracji, załadunku czy wyrejestrowania samochodu odbywa się bez konieczności interakcji kierowcy z pracownikami SWISS KRONO, jest bezobsługowy i intuicyjny.
Wierzymy, że w ten sposób wpływamy bezpośrednio na jakość naszej obsługi, ale i bezpieczeństwo na drogach – podsumował Członek Zarządu, Dyrektor ds. Logistyki w SWISS KRONO sp. z o.o. Piotr Kaczmarek.

Inwestycja jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku szczególnie w zakresie logistyki. Generalną wykonawcą robót budowlanych była firma TANDEM sp. z o.o. z Żar.

W otwarciu Centrum Logistycznego w Żarach udział wzięli przedstawiciele władz krajowych, wojewódzkich, samorządowych i lokalnych, partnerzy, pracownicy holdingu SWISS KRONO na czele z CEO Martinem Brettenthaler, media i przyjaciele Firmy. Gościem honorowym był Ambasador Konfederacji Szwajcarii Jego Ekscelencja Jürg Burri.

Otwarcie Centrum uświetnił koncert młodych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Georga Philippa Telemanna w Żarach.

GALERIA ZDJĘĆ

Jarosław Masina
Rzecznik prasowy