Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która usiłowała dokonać oszustwa

796
fot. Lubuska Policja

ŻARY | Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez żarskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach. 40-letnia mieszkanka Żar usłyszała zarzut usiłowania oszustwa przy zakupie mieszkania. Może jej grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę usiłowania oszustwa prowadzoną pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach, kierując akt oskarżenia do sądu. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letnia mieszkanka Żar, która została ustanowiona opiekunem prawnym całkowicie ubezwłasnowolnionej osoby, usiłowała dokonać oszustwa przy zakupie mieszkania dla tej osoby.

Jak ustalili śledczy na przełomie kwietnia i maja 2021 roku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadziła w błąd co do rzeczywistej ceny zakupu mieszkania kuratora, który został ustanowiony do zarządu majątkiem ubezwłasnowolnionego. Kobieta podała cenę zakupu mieszkania specjalnie ją zawyżając o 45 tysięcy złotych. Nakłaniała także sprzedającą do pozornego podniesienia ceny o wymienioną kwotę, aby zainkasować ją po sfinalizowaniu transakcji. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęła z uwagi na ujawnienie rzeczywistej ceny mieszkania kupującemu, wynoszącej 175 tysięcy złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego możliwe było przedstawienie 40-latce zarzutu usiłowania oszustwa. Sprawa teraz znajdzie swój finał w sądzie. Kobiecie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

komisarz Aneta Berestecka
oficer prasowy KPP w Żarach