II ligi koszykówki już w tym roku nie zobaczymy. Ale było zwycięstwo

848

KOSZYKÓWKA | 15 grudnia 2021 drugoligowcy BC Swiss Krono Żary rozegrali na własnym parkiecie zaległe spotkanie 10. kolejki rundy zasadniczej w grupie D. Przeciwnik – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wr. – wyjechał z Żar z porażką.

Pierwsza kwarta zakończyła się remisowo 28:28. W połowie meczu pięciopunktową przewagę uzyskali zawodnicy gości 43:48. Na koniec trzeciej kwarty BC Swiss Krono Żary wysuwa się na prowadzenie 62:60 i ostatecznie wygrywa 90:83. Mecz był wyrównany. Każda z drużyn mogła spokojnie zasłużyć na zwycięstwo, ale punkty zostają w Żarach. BC Swiss Krono Żary jest na 6. miejscu w tabeli z bilansem 8. zwycięstw i 4. porażek. Ma jednak jeszcze jeden zaległy mecz w stosunku do wszystkich wyżej notowanych rywali. To zaległe spotkanie 9. kolejki z IgnerHome Basket Nysa rozegrane zostanie 22 grudnia na wyjeździe. Nieco wcześniej, 18 grudnia, żaranie zagrają w Jeleniej Górze w ramach następnej, 15. kolejki. Kolejny mecz to wyjazd – 1 stycznia BC Swiss Krono zmierzy się z drużyną Zetkama LaNonna Doral Kłodzko. Drugą ligę zobaczymy ponownie w Żarach 9 stycznia 2022. Rywalem gospodarzy będzie Nabzdyk BM Stal Ostrów Wlkp.