Wyjazdy na ferie. Zgłoś kontrolę autokaru

676
fot. KPP Żary

ŻARY | W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, udających się na zimowy wypoczynek zgłaszajmy kontrolę autokaru. Policjanci, którzy przyjadą na miejsce, sprawdzą stan trzeźwości kierowcy, skontrolują wymagane dokumenty, oświetlenie i pojazdu.

Od poniedziałku rozpoczną się ferie zimowe w naszym województwie. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, które wyjadą na zorganizowany zimowy wypoczynek, zgłośmy kontrolę autokaru. Policjanci, którzy przyjadą na miejsce, sprawdzą między innymi stan trzeźwości kierowcy, skontrolują wymagane dokumenty, a także oświetlenie. Kontrola potrwa kilka minut, a my będziemy mieli pewność, że dzieci bezpiecznie wyruszą w podróż.
W celu zapewnienia prawidłowego przebiegu tych działań, policja zwraca się z prośbą o dokonywanie zgłoszeń z wyprzedzeniem oraz wskazanie przewoźnikowi miejsca kontroli. W Żarach jest to duży parking przy Starostwie Powiatowym – Aleja Jana Pawła II.
KONTROLĘ AUTOKARU MOŻNA ZGŁOSIĆ
Pisemnie, wniosek kierując na adres:
Komenda Powiatowa Policji w Żarach
Wydział Ruchu Drogowego
ul. Legionistów 3, 68-200 Żary
lub telefonicznie w dni powszednie w godz. od 8.00 do 15.00 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 79 41 247, 47 79 41 246 lub 47 79 41 245.

kom. Aneta Berestecka