Koszulka Roberta Lewandowskiego będzie licytowana na balu charytatywnym

0
3508

Siedemnasta edycja balu charytatywnego na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych ma przynieść wymierne korzyści dla wychowanków placówki.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na poprawę warunków w szkole oraz turnusy rehabilitacyjne. Wylicytować będzie można naprawdę ciekawe rzeczy, m.in. koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego.

Organizatorem balu są rodzice, działający w Radzie Rodziców. Dochód z tegorocznego balu przeznaczony będzie głównie na sprzęt rehabilitacyjny. Dlaczego? W placówce pracuje czterech nauczycieli, którzy posiadają kwalifikacje fizjoterapeuty.

– Chcemy rozwijać rehabilitację, ponieważ jest u nas coraz więcej dzieci na wózkach, mających trudności z poruszaniem się – tłumaczy dyrektor  Magdalena Gruca.

Przez ostatnie lata właśnie dzięki takim balom udało się wyposażyć szkołę w naprawdę nowoczesny sprzęt. Przykładem mogą być: sala integracji sensorycznej, uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego, sprzęt do siłowni, plac zabaw przed szkołą, czy wyposażenie świetlicy.

W grudniu ubiegłego roku szkoła zakupiła również sprzęt do terapii metodą Tomatisa, który kosztował prawie 35 tys. złotych.

– Dzieci co roku jeżdżą na turnusy rehabilitacyjne, mają tam organizowane różne zajęcia i wycieczki – mówi dyrektor Gruca. – Z pieniędzy zebranych dzięki balom robimy też wiele imprez okolicznościowych, jak chociażby Dzień Dziecka – dodaje.

Wyjątkowa placówka

Wychowankowie placówki są w bardzo szerokim przedziale wiekowym – praktycznie od urodzenia, aż do 25. roku życia. Łącznie to 154 osoby w różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej.

– Na terenie byłego województwa zielonogórskiego mamy u nas największy ośrodek wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka – informuje Magdalena Gruca. – Jest u nas sześćdziesiąt miejsc, a najmłodsze dziecko miało pięć miesięcy.

Oprócz tego w zespole szkół działa szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła przysposabiająca do pracy.

Licytacja z atrakcjami

Koszt uczestnictwa w balu charytatywnym to 390 złotych od pary. Przy okazji imprezy można wylicytować bardzo ciekawe przedmioty. W tym roku jest między innymi filiżankę podarowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, pióro od premier Beaty Szydło, czy koszulkę z autografem piłkarza Roberta Lewandowskiego. Wszyscy zainteresowani udziałem w tej charytatywnej imprezie mogą zgłaszać się w sekretariacie szkoły przy ul. Spokojnej 2, bądź telefonicznie pod numerem 68 470 6497.

Bal odbędzie się w sobotę, 25 lutego, w restauracji Janków. Dyrektor zaprasza wszystkich, którzy chcą pomóc dzieciom niepełnosprawnym.

– To właśnie dzięki corocznym balom nasza szkoła jest wyposażona naprawdę na miarę XXI wieku – podkreśla Magdalena Gruca.

Andrzej Buczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ