Taki dzielnicowy to skarb

7194

Asp. sztab. Andrzej Stróżyk, dzielnicowy z Gozdnicy, może się pochwalić skutecznością w wykrywaniu przestępstw. Właśnie ustalił i zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież papierosów, alkoholu i pieniędzy.

Dzielnicowy uzyskał informację o mężczyźnie, który kilka dni wcześniej był w posiadaniu papierosów, alkoholu, pieniędzy i poroża jelenia. Policjant ustalił, że 27-letni mieszkaniec Gozdnicy okradł własną matkę. Ukradł rzeczy o wartości prawie 900 zł. Poszkodowana kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Podejrzewany o kradzież mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Iłowej. Usłyszał już zarzut kradzieży cudzego mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do winy. Policjanci w czasie prowadzonych działań w tej sprawie odzyskali część skradzionych rzeczy.

To nie pierwsza sprawa wykryta przez dzielnicowego Andrzeja Stróżyka. W ubiegłym roku, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, świetnemu rozpoznaniu i systematycznej pracy w terenie, także ustalił kilku sprawców włamań i kradzieży.

Między innymi ustalił sprawcę kradzieży telefonu komórkowego oraz dwóch paserów, którzy pomagali sprawcy w zbyciu tego sprzętu. Podejrzanych w sprawie było dwóch nieletnich i jeden dorosły mieszkaniec Gozdnicy.

Dzielnicowy wspólnie z policjantem pionu kryminalnego, kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży, zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o włamanie do pomieszczenia gospodarczego na terenie ogródków działkowych, skąd zginęły kosiarki i kosa spalinowa. Odzyskano również część rzeczy pochodzących z włamania.

Bezpośrednio po zgłoszeniu o kradzieży portfela z pieniędzmi na szkodę 85-letniej kobiety, wspólnie z policjantem  z Komisariatu Policji w Iłowej, wytypował, a następnie dotarł do miejsca zamieszkania podejrzewanego o to przestępstwo. W czasie przeszukania policjant znalazł 750 zł. Były to pieniądze skradzione 85-latce.

Błyskawicznie zareagował, także na zgłoszenie o kradzieży roweru wartego 800 zł z miejskiego bazaru. Bezpośrednio po zgłoszeniu o kradzieży roweru, wspólnie  z  Iłowej zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Policjanci odzyskali też skradziony rower, który był ukryty w pustostanie na terenie Gozdnicy.

Ustalił miejsce, gdzie były przechowywane elektronarzędzia pochodzące z włamania. Wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o paserstwo, u którego znaleźli skradzioną piłę i szlifierkę kątową – elektronarzędzia pochodzące z włamania do pomieszczenia gospodarczego. Dzielnicowy ustalił również dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Gozdnicy, skąd zginęły elektronarzędzia.

Dzięki informacji uzyskanej przez dzielnicowego z Gozdnicy, policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej odzyskali telefon komórkowy, który został utracony w wyniku włamania do garażu w Gozdnicy i kradzieży z zaparkowanego tam samochodu rzeczy, m.in. telefonu komórkowego. Policjanci w czasie przeszukań dokonanych w mieszkaniach na terenie woj. dolnośląskiego odzyskali skradzionego IPhone 4 i przedstawili zarzut paserstwa dwóm osobom.

Teresa Juźko