Kosztowna pizza. Areszt dla recydywisty

2995

Żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo i wprowadzenie do obiegu fałszywego banknotu o nominale 100 euro.

O oszustwie i ujawnieniu fałszywego banknotu poinformował Policję mężczyzna, który zgłosił się z tą sprawą na komendę.

Policjanci ustalili, że do posłużenia się fałszywym banknotem doszło podczas zapłaty za zamówioną pizzę. Zamawiający wprowadził w błąd dostawcę pizzy i w efekcie spowodował straty na szkodę pizzerii.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Zatrzymany, to mieszkaniec Żagania, który był już w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Odbywał także karę pozbawienia wolności. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu związanego z oszustwem i puszczeniem w obieg fałszywego banknotu, działając w warunkach tzw. recydywy.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu, złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres dwóch miesięcy.

– Za prowadzenie do obiegu fałszywego banknotu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. – informuje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

PaS