Przypadkowi świadkowie śledzą złodzieja

3061

W minioną niedzielę  dyżurny żagańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Żagania o  włamaniu do apteki w centrum Żagania.

Zgłaszający wraz z jeszcze jedną osobą przechodzili w pobliżu apteki i zauważyli, jak przez znajdujące się w drzwiach małe okienko przeciska się na zewnątrz mężczyzna. O zdarzeniu natychmiast powiadomili policję.

Dyżurny przez cały czas rozmawiał przez telefon ze świadkami sytuacji, którzy ostrożnie poruszali się za sprawcą i informowali o każdym ruchu mężczyzny, a nawet sytuacji kiedy siada na ławce i zaczyna przeliczać skradzione z apteki pieniądze. Policjanci poprzez dyżurnego byli informowani o trasie poruszania się mężczyzny. Kiedy już dotarli we wskazane miejsce okazało się, że rysopisowi odpowiadają znajdujący się w pobliżu dwaj mężczyźni. Jednak świadkowie nie zawiedli i byli w pobliżu do samego końca, dzięki czemu bez trudu wskazali podejrzanego.

Policjanci odcięli włamywaczowi drogę ucieczki, którą włamywacz próbował podjąć. To dzięki czujności i pomocy świadków funkcjonariusze mogli natychmiast podjąć skuteczne działania, które pozwoliły na zatrzymanie 28-letniego mężczyzny.  Przy złodzieju policjanci znaleźli prawie całą skradzioną kwotę pieniędzy. W toku wykonywanych czynności policjantom udało się ustalić, iż we wrześniu br. na terenie Żagania w jednej z firm, ten sam mężczyzna dokonał kradzieży kilku wiązek kabli z kontenerów.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie 28-latka.

MK, źródło KPP Żagań