Nie zatrzymał się do kontroli. Miał cofnięte uprawnienia i zakazy prowadzenia pojazdów

778
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Policjanci żarskiego ruchu drogowego po pościgu zatrzymali kierującego vw polo. 31-latek wsiadł za kierownicę pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia oraz posiadał zakazy prowadzenia pojazdów. Przy sobie posiadał także narkotyki.

Nad ranem policjanci żarskiego ruchu drogowego na jednej z ulic w Żarach wytypowali do kontroli samochód marki VW Polo. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd i przeprowadzić kontrolę drogową. Kierujący nie zareagował na nadawane sygnały, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta, następnie na jednej z ulic porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci natychmiast udali się w ślad za nim, by po krótkiej chwili zatrzymać mężczyznę.

Podczas przeszukania funkcjonariusze w kieszeniach znaleźli zielony susz oraz tabletki, które to zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Zachowanie 31-letniego mieszkańca powiatu żarskiego wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Test potwierdził przypuszczenia mundurowych i wykazał metamfetaminę oraz marihuanę. Do dalszych badań od mężczyzny została pobrana krew. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się również, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania oraz posiada 5 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów.

Teraz mieszkaniec powiatu żarskiego odpowie za popełnione przestępstwa. Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się, mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach