Ortograficzne Omnibusy

3074

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach z ortografią radzą sobie bez problemu.

Troje uczniów zostało nagrodzonych w rejonowym etapie konkursu ortograficznego „Złote Pióro – potyczki ortograficzne”, którego organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Żaganiu. Do zmagań z ortografią przystąpiło sześćdziesięcioro troje uczniów w Katolickiej Szkoły Podstawowej, ze Szkoły Podstawowej nr  1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach. Konkurs rozpoczął się o godzinie 13.00 i składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie pisali dyktando, następnie rozwiązywali test. Po zaciętej walce i kilku dogrywkach wyłoniono zwycięzców. Maksym Kołodziejczyk z żarskiej Dwójki zajął pierwsze miejsce w kategorii klas trzecich. Wśród szóstoklasistów najlepsza była jego starsza koleżanka, Anna Wardak. Aleksandra Żurawska uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii klas czwartych. Zwycięzcy wezmą udział w finale konkursu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu 18 marca 2017 r.

W piątek, 3 marca 2017 r., Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach już po raz drugi pełniła funkcję gospodarza rejonowego etapu konkursu ortograficznego „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne”, którego organizatorem jest PSP 1 w Żaganiu.
Konkurs ten obejmuje swoim zasięgiem kilka powiatów i cieszy się uznaniem w środowisku uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.
Do zmagań z ortografią przystąpiło sześćdziesięcioro troje uczniów w Katolickiej Szkoły Podstawowej, ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach. Konkurs rozpoczął się o godzinie 13.00 i składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie pisali dyktando, następnie rozwiązywali test.
Po zaciętej walce i kilku dogrywkach wyłoniono zwycięzców.

foto i tekst Jolanta Błażków