Koszulka Roberta Lewandowskiego będzie licytowana na balu charytatywnym

4457

Siedemnasta edycja balu charytatywnego na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych ma przynieść wymierne korzyści dla wychowanków placówki.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na poprawę warunków w szkole oraz turnusy rehabilitacyjne. Wylicytować będzie można naprawdę ciekawe rzeczy, m.in. koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego.

Organizatorem balu są rodzice, działający w Radzie Rodziców. Dochód z tegorocznego balu przeznaczony będzie głównie na sprzęt rehabilitacyjny. Dlaczego? W placówce pracuje czterech nauczycieli, którzy posiadają kwalifikacje fizjoterapeuty.

– Chcemy rozwijać rehabilitację, ponieważ jest u nas coraz więcej dzieci na wózkach, mających trudności z poruszaniem się – tłumaczy dyrektor  Magdalena Gruca.

Przez ostatnie lata właśnie dzięki takim balom udało się wyposażyć szkołę w naprawdę nowoczesny sprzęt. Przykładem mogą być: sala integracji sensorycznej, uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego, sprzęt do siłowni, plac zabaw przed szkołą, czy wyposażenie świetlicy.

W grudniu ubiegłego roku szkoła zakupiła również sprzęt do terapii metodą Tomatisa, który kosztował prawie 35 tys. złotych.

– Dzieci co roku jeżdżą na turnusy rehabilitacyjne, mają tam organizowane różne zajęcia i wycieczki – mówi dyrektor Gruca. – Z pieniędzy zebranych dzięki balom robimy też wiele imprez okolicznościowych, jak chociażby Dzień Dziecka – dodaje.

Wyjątkowa placówka

Wychowankowie placówki są w bardzo szerokim przedziale wiekowym – praktycznie od urodzenia, aż do 25. roku życia. Łącznie to 154 osoby w różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej.

– Na terenie byłego województwa zielonogórskiego mamy u nas największy ośrodek wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka – informuje Magdalena Gruca. – Jest u nas sześćdziesiąt miejsc, a najmłodsze dziecko miało pięć miesięcy.

Oprócz tego w zespole szkół działa szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła przysposabiająca do pracy.

Licytacja z atrakcjami

Koszt uczestnictwa w balu charytatywnym to 390 złotych od pary. Przy okazji imprezy można wylicytować bardzo ciekawe przedmioty. W tym roku jest między innymi filiżankę podarowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, pióro od premier Beaty Szydło, czy koszulkę z autografem piłkarza Roberta Lewandowskiego. Wszyscy zainteresowani udziałem w tej charytatywnej imprezie mogą zgłaszać się w sekretariacie szkoły przy ul. Spokojnej 2, bądź telefonicznie pod numerem 68 470 6497.

Bal odbędzie się w sobotę, 25 lutego, w restauracji Janków. Dyrektor zaprasza wszystkich, którzy chcą pomóc dzieciom niepełnosprawnym.

– To właśnie dzięki corocznym balom nasza szkoła jest wyposażona naprawdę na miarę XXI wieku – podkreśla Magdalena Gruca.

Andrzej Buczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ