Włamanie do domu jednorodzinnego. Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę

1137
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Dzięki skutecznej pracy kryminalnych z Lubska, odzyskano mienie skradzione z domu jednorodzinnego, warte kilkanaście tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 41-letnią kobietę oraz 44-letniego mężczyznę.

W piątek, 17 września, rano policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Nieznani sprawcy wybili okno, dostali się do wnętrza budynku skąd zabrali rzeczy warte ponad 15 tysięcy złotych. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, zmierzające do ustalenia sprawców i odzyskania skradzionego mienia.

Dzięki pracy operacyjnej kryminalni z Lubska jeszcze tego samego dnia zatrzymali do tej sprawy dwie osoby, kobietę w wieku 41 lat oraz mężczyznę w wieku 44 lat. Posiadali oni część rzeczy pochodzących z włamania. W toku dalszych działań funkcjonariusze ustalili miejsca w, których znajdowała się pozostała, znaczna część skradzionych rzeczy. Zabezpieczone mienie warte jest kilkanaście tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy, część odzyskanych rzeczy pochodziła z innych włamań do, których doszło na terenie Lubska w kwietniu i czerwcu tego roku. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić kobiecie zarzut kradzieży z włamaniem, a mężczyźnie trzech zarzutów kradzieży z włamaniem.

Wobec 41-latki Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowano dozór może jej grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i wobec 44-latka zastosował trzymiesięczny areszt. Kara dla mężczyzny może być surowsza z uwagi na recydywę.

kom. Aneta Berestecka