Pobity do nieprzytomności

3092

Mężczyzna, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Żarach, został prawdopodobnie pobity przez krewnych. Podejrzani zostali już zatrzymani i aresztowani.

Podejrzanymi o pobicie 58-letniego mężczyzny, jest trzech mężczyzn w wieku: 37, 38 i 57 lat.

Co ciekawe, policjantów wezwali na interwencję sami podejrzani. Twierdzili, że ich krewny był agresywny, awanturował się, a następnie spadł ze schodów. Przybyli na miejsce policjanci wezwali pogotowie, które przewiozło go do szpitala. W toku dalszych czynności śledczy ustalili jednak, że został on pobity. Policjanci zatrzymali więc trzech mężczyzn do wyjaśnienia sprawy. Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie im zarzutów pobicia poprzez wielokrotne kopanie i uderzanie pięściami po całym ciele.

– Pacjent, mieszkaniec powiatu żarskiego,  trafił na SOR 105 Kresowego Szpitala Wojskowego ok godz. 22 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Został przyjęty z rozległymi obrażeniami ciała. Miał złamania i uszkodzenia wewnętrzne. Był nieprzytomny. Stan pacjenta był ciężki, zdiagnozowano również odmę opłucną. Aby uniknąć zatrzymania krążenia zespół naszych specjalistów w trybie pilnym  przeprowadził zabieg odbarczenia. Pacjent zaopatrzony specjalistycznie  został przewieziony na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala w Kostrzynie – informuje rzecznik szpitala Justyna Wróbel.

W sobotę, 7 stycznia, Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował trzymiesięczny areszt wobec trzech mieszkańców powiatu żarskiego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi żarska prokuratura i policja. Mężczyznom grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ