Boks tajski albo olimpijski. Dziewczyny w Żarach nie boją się takich wyzwań

1019
Piotr Jarocki, trener Łukasz Michalczewski i Hanna Wojtaszek. fot. ŻKSW

SPORTY WALKI | Zawodnicy i zawodniczki trenujący w Żarskim Klubie Sportów Walki mają na koncie sporo sukcesów, zarówno na ringu amatorskim, jak i zawodowym. Szkolą się się tam kolejne młode talenty.

W Koszalinie odbył się międzynarodowy turniej boksu olimpijskiego Baltic Cup 2022. Prawie 200 zawodników stoczyło ponad 110 walk w ciągu tych dwóch dni. W tym wydarzeniu wzięło udział dwoje podopiecznych trenera Łukasza Michalczewskiego z Żarskiego Klubu Sportów Walki.
Hanna Wojtaszek startowała w kategorii młodzik dziewczyn. Był to pierwszy start tej zawodniczki na zawodach, na których zaprezentowała się dwukrotnie. Obok serca do walki pokazała już spore umiejętności i jest to dobry prognostyk przed wrześniowymi mistrzostwami Polski. Nadmienić trzeba, Że Hania jest pierwszą w historii miasta Żary zawodniczką boksu.
Drugim zawodnikiem był Piotr Jarocki, który stoczył dwa zwycięskie pojedynki, pokonując rywali z Mielca i z Chojnic. Piotr pokazał dobry, dojrzały boks i pewnie wygrał wszystkie pojedynki.
– Podziękowania należą się całemu „Cross & Fitness – Rezler Team” którzy odpowiadają w naszym klubie za przygotowanie motoryczne zawodników i jak widać było na turnieju, przygotowanie było na „5” – mówi Dawid Polok z Żarskiego Klubu Sportów Walki. – Wyjazd na turniej był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Żary.

Wygrana walka Piotra Jarockiego. fot. ŻKSW

W dniach 25-27 marca w Centralnym Ośrodku Olimpijskim w Wałczu odbyło się zgrupowanie Młodzieżowej Reprezentacji Polski na które powołanie otrzymało siedmioro młodych podopiecznych trenera Dawida Poloka – Hanna Sobecka, Amelia Kowzan, Kalina Ratajczak, Maksymilian Sobecki, Bartosz Kukuła, Oktawian Dzido oraz Szymon Socha. Zgrupowanie ma na celu wyłonienie ścisłej Kadry na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai, które w tym roku odbędą się w Malezji i w którym spore szanse udziału mają reprezentanci ŻKSW.

Zgrupowanie w Wałczu. fot. ŻKSW

ATB