Zatrzymanie poszukiwanego

3712

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Tuplicach podczas kontroli autokaru relacji Berlin -Wrocław na drodze krajowej nr 18, postanowili wylegitymować mężczyznę. Okazało się, że nie posiada on przy sobie żadnych dokumentów.

Funkcjonariusze zorientowali się, że podawane przez kontrolowanego dane są nieprawdziwe i usiłuje on wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas weryfikacji danych, okazało się, że 29-latek jest obywatelem polskim, mieszkańcem Krakowa, poszukiwanym przez polskie organy ścigania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta dokonywała przestępstw narkotykowych. Najbliższe trzy lata zatrzymany spędzi za kratami. Za umyślne wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy SG, co do własnej tożsamości, ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mężczyzna przewieziony został do Aresztu Śledczego w Lubsku.

W tym tygodniu jest to dwunasta osoba zatrzymana przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, która poszukiwana była przez polskie organy ścigania lub wymiar sprawiedliwości.

PaS, foto Nadodrzański Oddział SG