I znów podrobione towary na targowisku

863
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | W wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Tuplic oraz policjantów z żarskiej komendy zabezpieczono ponad 150 sztuk odzieży i butów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonego towaru to ponad 30 tysięcy złotych.

Podczas wspólnych działań policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej z Tuplic, zabezpieczono podrabiany towar. Ponad 150 sztuk koszulek, bluz, spodni oraz obuwia, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych, światowych marek nie trafi już do sprzedaży. „Trefny” towar znajdował się na dwóch stoiskach handlowych w przygranicznej Łęknicy. Do sprzedaży oferowali go 53-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna – mieszkańcy powiatu żarskiego. Łącznie szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to ponad 30 tysięcy złotych. Osoby, które je sprzedawały zostały już wstępnie przesłuchane. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:
Artykuł 305
Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

kom. Aneta Berestecka