Pościg za 25-latkiem. Jechał pijany, nie zatrzymał się do kontroli, uszkodził radiowóz i kopnął policjanta

3840

W poniedziałek 19 czerwca ok. godz. 22 żagańscy policjanci patrolowali rejon Gryżc , gdzie w okresie letnim nad wodą przebywa wiele osób. Podczas patrolu policjanci postanowili zatrzymać i skontrolować kierowcę renault.

Niestety kierowca auta nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Zaczął uciekać w kierunku Żar. W trakcie ucieczki uszkodzili policyjny radiowóz. Został zatrzymany dopiero w Żarach. Wjechał w stojące przy drodze  pojemniki na śmieci, wysiadł z samochodu i próbował uciekać pieszo. Został jednak zatrzymany. Był bardzo agresywny, kopnął jednego z policjantów. Funkcjonariusze sprawnie i skutecznie obezwładnili agresora. Okazało się, że był pijany, a ponieważ zachowywał się agresywnie i dziwnie policjanci podejrzewali, że może być pod wpływem narkotyków. Ratownicy medyczni pobrali mu krew aby potwierdzić podejrzenie i odwieźli 25-latka do izby wytrzeźwień.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna był już skazany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi aż do grudnia 2021 roku. Będzie odpowiadał teraz za popełnienie kilku przestępstw: niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem mechanicznym. Po otrzymaniu pozytywnych wyników badań krwi, kierowca może usłyszeć zarzuty dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i po użyciu środków odurzających lub psychotropowych.  25-latek odpowie również za spowodowanie kolizji i inne wykroczenia drogowe które popełnił. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

MK