Ferie w bibliotece

3106

Oddział dla Dzieci MBP w Żarach zaprasza dzieci na ferie pod hasłem „Nie tylko Pippi”

Biblioteka zaprasza dzieci do spędzenia wolnego czasu od 30.01.2017– 10.02.2017, od poniedziałku do piątku, w godzinach od godz. 10  do 12 .

 Ferie w Oddziale dla Dzieci MBP Żary poświęcone są twórczości Astrid Lindgren, ponieważ w tym roku przypada 110. rocznica urodzin  autorki.

W czasie dwutygodniowej przerwy zimowej pracownicy biblioteki proponują  najmłodszym mieszkańcom naszego miasta cykl zajęć związanych z bohaterami książek tej znakomitej szwedzkiej pisarki. Dzieci spotkają się z jedną z najsłynniejszych postaci literackich – Pippi, zawitają do Bullerbyn, zaprzyjaźnią się  z Emilem ze Smalandii. Czas spędzony z dziećmi ze Skandynawii na pewno nie będzie nudny, ponieważ biblioteka przygotowała wiele ciekawych atrakcji. Będą konkursy, zabawy literackie i sportowe, zajęcia plastyczne, głośne czytanie, zajęcia  w Pracowni Multimedialnej.  Spotkania opierać się będą na pracy  z tekstem literackim czytanym bądź opowiadanym przez bibliotekarza. Z uwagi na wiek uczestników tj. 6 – 16 lat  wykorzystane zostaną techniki pedagogiki zabawy. MK

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ