Pobiegli między ratuszami. Dobry występ żarskich biegaczy

3863
fofo Mondorowicz Marcin www.sportowezary.pl

W 25. jubileuszowym biegu sztafetowym z Cottbus do Zielonej Góry z powodzeniem wystartowali reprezentanci Żary Runners Team.

Spośród 69. ekip zgłoszonych do biegu, dwie pochodziły z Żar. Sztafeta Zettler Electronics Żary Runners Team zajęła piąte miejsce z czasem 6.23:19. W jej składzie pobiegli: Magda Oleksyk, Krzysztof Cieślak, Bartosz Grzegorczyk, Mateusz Wisz i Miłosz Popko. W tej imprezie brali udział po raz czwarty. Drugi zespół – AK Anatol Żary Runner Team – składający się w większości z debiutantów w tym akurat biegu, zajął 36. pozycję w klasyfikacji, kończąc bieg tuż po ośmiu godzinach.

Pięcioosobowe drużyny miały do pokonania stukilometrowy dystans. Regułą biegu jest to, że przynajmniej jeden zawodnik musi mieć ukończone 50 lat, a w składzie drużyny musi być przynajmniej jedna kobieta. Tak jest niezmiennie od ćwierć wieku. Trasa podzielona była na czternaście odcinków o różnej długości, a każdy członek sztafety musiał przebiec minimum dwa.

– Utrzymaliśmy wynik z tamtego roku, zajmując po raz kolejny piąte miejsce – mówi Marcin Hakman, prezes klubu Żary Runners Team. – Ale ciągle mamy nadzieję na pierwszą lokatę.

Biegają i organizują

Żarscy biegacze startują w wielu imprezach, nie tylko w najbliższej okolicy. Poza tym klub Żary Runners Team organizuje imprezy biegowe w mieście. Cieszą się one stale rosnącą popularnością. Już we 23 września, po raz trzeci odbędzie się Cross Górski po Zielonym Lesie.

– Przygotowania w toku, zostały jeszcze dwa miesiące, a już wiemy, że na starcie stanie siedmiuset biegaczy i lista uczestników jest już zamknięta – mówi Marcin Hakman.

Większość pochodzi z Żar i z terenu naszego województwa, ale są także reprezentanci Szczecina, czy Wrocławia, a także biegacze z Niemiec.

ATB