Złapany już po kilku godzinach

591
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Policjanci szybko zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu marki VW Golf i odzyskali pojazd. 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował go na dwa miesiące.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach w sobotę (23.05) przyjął telefoniczne zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Do zdarzenia miało dojść najprawdopodobniej w nocy 22/23 maja 2020 r.
w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Nieznany sprawca ukradł samochód marki VW Golf IV, który był zaparkowany na posesji. Pokrzywdzony zakupił go dzień wcześniej na terenie Niemiec.
Podjęte w tej sprawie natychmiastowe działania przyniosły efekt już tego samego dnia. Funkcjonariusze po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego udali się na miejsce, gdzie ustalili okoliczności zdarzenia oraz cechy charakterystyczne samochodu. W trakcie służby po kilku godzinach znaleźli kradziony pojazd oraz zatrzymali podejrzanego o jego kradzież. 35-letni mieszkaniec powiatu żarskiego trafił do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych, odzyskany samochód powrócił do właściciela.
We wtorek (26 maja) sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Za tego typu przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Kara dla zatrzymanych mężczyzny może być surowsza, ponieważ działał w warunkach recydywy.

kom. Aneta Berestecka