Nie śpij bo cię aresztują. Wpadka śpiącego dilera

3729

W niedzielę 6 sierpnia tego roku  kryminalny, wspólnie z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Iłowej zauważyli w centrum miasta samochód na obcych tablicach rejestracyjnych.

Okazało się, że w samochodzie zaparkowanym przy ul. Żagańskiej spał znany policjantom 20-letni mieszkaniec Iłowej, który w przeszłości był już karany. Podczas kontroli tego mężczyzny, w kieszeni jego spodni policjanci znaleźli dwie strunówki, w których było aż 86 tabletek ekstazy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia. Narkotyki zostały zabezpieczone i przesłane do laboratorium kryminalistycznego. Jednocześnie policjanci sprawdzali, czy zatrzymany mężczyzna nie zajmował się rozprowadzaniem substancji psychotropowych. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów związanych z posiadaniem znacznej ilości środków psychotropowych i co najmniej siedmiokrotnym udzielaniem narkotyków innej osobie.

20-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. 8 sierpnia Sąd Rejonowy w Żaganiu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres dwóch miesięcy. Groziu mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

MK