Internetowa oszustka oskarżona

3281

Prokuratura i policjanci z żagańskiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli sprawę dotyczącą oszustw internetowych. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 63-letniej kobiecie, podejrzanej o popełnienie łącznie 82 oszustw internetowych.

Postępowanie w sprawie oszustw internetowych trwało wiele miesięcy. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu i policjanci z Zespołu ds. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zakończyli je aktem oskarżenia 63-letniej kobiety. Oskarżona, która przebywa w areszcie, to mieszkanka województwa dolnośląskiego, która nigdy wcześniej nie była karana. Zakończone już postępowanie dotyczy oszustw przy transakcjach kupna-sprzedaży przez Internet, dokonanych na szkodę ponad 80 pokrzywdzonych mieszkających na terenie całej Polski, m.in. woj. lubuskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego. Zarzuty dotyczą dokonania 82 oszustw, z których podejrzana uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Oskarżona działała w ten sam sposób: za pośrednictwem portalu internetowego oferowała do sprzedaży markową odzież, buty, zegarki, torebki, kurtki, płaszcze, walizki i kosmetyki, a w jednym przypadku nawet naturalne pukle włosów. Wprowadzała w ten sposób w błąd ewentualnych nabywców co do możliwości wywiązania się z transakcji sprzedaży. Następnie na poczet tych transakcji kupna-sprzedaży wyłudzała pieniądze w kwotach od 53zł do 1.300 złotych i wysyłała pokrzywdzonym przesyłki. Niestety, zamiast markowej odzieży i dobrej jakości towarów, były to: stara odzież, zniszczone torebki, stare buty, zużyte ręczniki i zużyte opakowania po kosmetykach. Łączne straty powstałe w wyniku tego procederu to prawie 15 tysięcy złotych. Podejrzana o dokonywanie oszustw internetowych została w maju tego roku zatrzymana i tymczasowo aresztowana.

PaS