Zgubiony portfel

3299
freeimages.com

Za przywłaszczenie dokumentów obcej osoby narażamy się na odpowiedzialność karną. Za takie przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Żarach zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o przywłaszczeniu portfela, w którym były m.in. pieniądze, dowód osobisty, prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny. Pokrzywdzony robił zakupy w jednym ze sklepów mięsnych w Żarach. Portfel nosił w tylnej kieszeni spodni. Prawdopodobnie podczas schylania się, portfel musiał wypaść. Mężczyzna zorientował się i po krótkim czasie wrócił do sklepu. Niestety, ale zguby już nie było.

– Do tego typu przypadków dochodzi często podczas zakupów w sklepach, czy na stacjach benzynowych. Osoby, które przywłaszczą sobie portfel, w którym znajdowały się dokumenty muszą pamiętać o tym, że popełniają w tym momencie przestępstwo, które zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawieniem wolności do lat dwóch – informuje podkom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

Dodatkowo narażają pokrzywdzonego na dodatkowe koszty oraz trud wyrobienia nowych dokumentów.

Co należy więc zrobić w przypadku, gdy znajdziemy podczas zakupów, czy spaceru portfel? Zwróćmy go właścicielowi, zanieśmy na Policję lub do najbliższego sklepu.

PaS