Ostatni weekend pod kontrolą

2879

Policjanci przez cały weekend będą prowadzić wzmożone działania.

Mają czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami i spowodować ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem uczestników weekendowych zabaw i dyskotek.
Akcja  pn. „Ostatni weekend wakacji 2017” potrwa od piątku, 1 września do niedzieli 3 września.

Funkcjonariusze zadbają, aby  ruch na głównych ciągach komunikacyjnych odbywał się płynnie, a także bezpiecznie. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli stanu trzeźwości i wymaganych dokumentów. Policjanci szczególnie będą zwracać uwagę na przestrzeganie ograniczenia prędkości. Skontrolują także sposób przewożenia dzieci, zwrócą  uwagę czy zapinane są pasy bezpieczeństwa zarówno przez kierujących jak i pasażerów.

– W ostatni weekend wakacji spodziewać się możemy dużej liczby osób w pobliżu dyskotek, również w tych rejonach pojawią się mundurowi. Wszystko po to, aby ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych z udziałem uczestników weekendowych zabaw – informuje podkom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

Funkcjonariusze bezwzględnie będą  reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, powracających z imprez oraz pieszych, szczególnie  poruszających się po niewłaściwej stronie drogi, przechodzących przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Także tych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

PaS