Mniej narkotyków na żarskich ulicach

1024
fot. KPP Żary

ŻARY | W wyniku działań podjętych przez policjantów kryminalnych z żarskiej komendy, zatrzymany został 23-latek, który w bagażniku przewoził narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu, może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzą śledztwo w tej sprawie pod nadzorem żarskiej Prokuratury.

Dzięki pracy operacyjnej żarskich kryminalnych z obiegu wyeliminowane zostały narkotyki. W poniedziałek, 23 sierpnia, na jednej z ulic w Żarach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Mężczyzna poruszał się citroenem, a jak się okazało podczas przeszukania samochodu, w bagażniku przewoził ukryte narkotyki. Substancje w postaci żółtych i przezroczystych kryształków zostały zabezpieczone, a użyty tester wykazał, że jest to metamfetamina.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do decyzji Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec mężczyzny trzymięsięczny areszt.

Nielegalny „towar” nie trafi już na rynek. Z zabezpieczonej ilości można by było wydzielić blisko 300 porcji narkotyku.

kom. Aneta Berestecka