Koniec wakacji nad zalewem

3266

Atrakcje dla najmłodszych i coś dla fanów rockowego grania. Tak w ubiegłą sobotę (26 sierpnia) pożegnano kończące się wakacje.

Dzieciom zapewniono nie tylko dmuchańce do skakania. Było też „Lato u Kubusia” w wykonaniu aktorów teatru Krak-Art z Krakowa. Pojawili się również piraci, a razem z nimi gra terenowa „Piraci – poszukiwacze Wyspy Skarbów”. Miejskie instytucje wraz ze sponsorami zapewniły dzieciakom nie lada gratkę. Atrakcją był również radiowóz policyjny, a także nowy wóz strażacki, znajdujący się od niedawna na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wodzie. Wśród organizatorów tego rozrywkowego dnia znalazło się między innymi stowarzyszenie „Lubsko Potrafi”, znane już z organizacji rockowych koncertów w tym mieście. I tym razem nie zabrakło muzyki. Po godzinie 20 na scenie wystąpili: Długi Długson, HK Rufijok, ann, Dormant Dissident.

 Kończy się lato

Przed nami ostatni weekend, podczas którego będą pracować ratownicy na Nowińcu. Tak więc od poniedziałku 4 września kąpielisko to będzie nieczynne. Zacznie obowiązywać zakaz kąpieli. W tym roku pojawiła się tam piaszczysta plaża, ogrodzenie, wiaty i inne udogodnienia. Podczas słonecznych dni chętnie wypoczywali tam nie tylko mieszkańcy Lubska, ale i sąsiednich gmin.

Z atrakcji wodnych w Lubsku będzie można korzystać jeszcze we wrześniu.

– Przystań kajakowa na Karasiu będzie dostępna podczas wrześniowych weekendów wraz z obsługą ratowniczą – informuje Maria Łaskarzewska, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku.

Chętni do popływania kajakiem lub rowerem wodnym będą mogli jeszcze przed jesienią skorzystać z wypoczynku nad wodą. Oczywiście, o ile pogoda pozwoli.

ATB