Włamywacze i złodzieje aut zatrzymani. Sprawa jest rozwojowa

2814

Intensywne działania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żarach przyniosły efekty. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie licznych kradzieży z włamaniem do pojazdów. Jeden z samochodów oraz część skradzionych rzeczy odzyskano.

Na terenie powiatu żarskiego w lipcu oraz sierpniu 2017 r. doszło do kradzieży z włamaniem do samochodów. Nieznani sprawcy włamywali się do pojazdów i zabierali z nich ładowarki do telefonów i cb radio, dokonali także kradzieży dwóch samochodów marki VW Passat, wartych po 11 tys. złotych. Intensywne działania w kierunku ustalenia i zatrzymania sprawców rozpoczęli policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Funkcjonariusze odzyskali jeden ze skradzionych samochodów oraz część skradzionych rzeczy. Zatrzymali także dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych przestępstw. To dwaj mieszkańcy powiatu żarskiego w wieku 20 i 26 lat. Zgromadzony na tą chwilę materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym zarzuty kradzieży z włamaniem. 20-latek usłyszał także zarzut posiadania środków psychotropowych, a 26-latek dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie kolizji.

W czwartek ( 7 sierpnia 2017 r.) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

MK, foto KPP Żary