Charytatywnie dla Patryka

4282
Patryk Mackaszwili ma 36 lat i od ponad 20 lat zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Po skomplikowanej operacji w Niemczech konieczna jest kosztowna rehabilitacja.

Na szczęście zawsze znajdą się dobrzy ludzie, którzy pomagają.

W ubiegłą sobotę, 2 września, w hali sportowej przy ogólniaku odbył się maraton charytatywny. Do akcji zainicjowanej przez Studio Tańca Cezarego Drzewieckiego chętnie przyłączyli się inni.

– Przyłączyła się Dominika Rezlerska, Aneta Górniak i Marzena Piechowiak, Krysia Maciejewicz-Traczewska, klub Agros oraz Żarski Klub Sportów Walki prezentując pokazy – wymienia Cezary Drzewiecki. – Podczas maratonu zebraliśmy 1780 złotych, ale obecnie trwają licytacje.

Był taniec, zumba, trening fitness. Każdy mógł skorzystać z dowolnej formy ruchu, a przy okazji pomóc. Ale to nie koniec akcji. Zostało założone specjalne konto bankowe, na które wpłacane są pieniądze z przeznaczeniem na rehabilitację Patryka.

– Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się i pomogli przy organizacji – mówi Cezary Drzewiecki. – Między innymi dyrektorowi Jarosławowi Kropskiemu za bezpłatne użyczenie sali, pracownikom szkoły, zielonogórskiej firmie od sceny i wielu innym osobom i firmom.

Cezary Drzewiecki, organizator akcji

Cezary Drzewiecki, organizator akcji

– Znam Partyka od jakiegoś czasu. W tamtym roku zaczął przychodzić do mnie na zajęcia. Później przestał, więc zapytałem co się dzieje. Leżał w domu, za chwilę miał jechać do szpitala. Wcześniej nie wspominał o swojej chorobie. Nie skarżył się. Kiedy zaproponowałem zorganizowanie maratonu charytatywnego, to nawet nie chciał. Kiedy jednak po operacji zaczęła się rehabilitacja, a skończyły się pieniądze, trzeba było jakoś pomóc. Wiele osób, które nawet znały Patryka od dawna, dopiero po akcji dowiedziały się o jego chorobie. Już po maratonie spotkałem też osoby, które nie mogły być i pytały jak mogą jeszcze pomóc. To bardzo miłe i pozytywne reakcje.

Konto, na które można dokonać dowolnej wpłaty na rzecz rehabilitacji Patryka Mackaszwili

Bank Zachodni WBK 59 1090 2561 0000 0001 3492 2980

ATB