Miód jest dobry na wszystko. Zapraszamy na święto miodu i wina do Żar

3681
foto Gola Halina
foto Gola Halina

Doroczny Jarmark Miodu i Wina już po raz jedenasty zagości w żarskim Rynku.
Jarmark  tradycyjnie zaplanowany jest na trzecią sobotę i niedzielę września.

Stoiska handlowe i promocyjne przy żarskim ratuszu ruszą już od rana, w sobotę, 16 września. Oficjalne otwarcie nastąpi o godzinie 12. W sobotę z programem piosenek kabaretowych wystąpi kabaret Oj, tam! Oj, tam! W niedziele po godzinie 12 scenę zdominują zespoły śpiewacze z gminy Żary, które od pierwszej edycji towarzyszą gościom imprezy, budując jej folkowy i ludowy klimat. Na zakończenie znane przeboje zaśpiewa Piotr Pużak.

foto Gola Halina

W trakcie miodowego święta nie zabraknie stoisk handlowych z miodami, miodami pitnymi i różnymi produktami zawierającymi miód. Dopełnieniem będą stoiska z wędlinami, rękodziełem i biżuterią ręcznej roboty, artykułami drewnianymi i szklanymi, słoikami, przyprawami oraz zabawkami i balonami. Będzie także można kupić sadzonki winorośli i posmakować zielonogórskiego wina.

Podczas całej imprezy będzie można zasięgnąć fachowych porad bezpośrednio u pszczelarzy.

Dla osób niepełnosprawnych organizatorzy, Towarzystwo Upiększania Miasta, we współpracy z Rejonowym Kołem Pszczelarzy, zapewniają specjalną toaletę, która będzie postawiona na tyłach ratusza. Doroczny jarmark jest dofinansowany przez Urząd Miejski. Wsparcia organizacyjnego użyczyło Starostwo Powiatowe oraz Żarski Dom Kultury. Doroczne święto zakończy się w niedzielę, 17 września, ok. godz. 16.             

PaS