Tomasz Kammel zawitał do Żar

4758
Znany prezenter telewizyjny przyjechał do Żar. Spotkał się z dziećmi.

Spotkanie z dziećmi było dla nich formą nagrody. Dlaczego? Dzieci z klasy 3 b szkoły w żarskich Kunicach wzięły udział w konkursie organizowanym przez firmę Swiss Krono pt. „Zrób coś dobrego”. Zadanie polegało na tym, żeby podjąć inicjatywę na rzecz lokalnego środowiska, mieszkańców, osób niepełnoprawnych lub seniorów. Tomasz Kammel patronował akcji.

– Po konsultacji z rodzicami postanowiliśmy udać się do Domu Opieki „Leśne Zacisze” – opowiada Katarzyna Dyrba, wychowawczyni klasy.

Dzieci pod okiem wychowawczyni przygotowały przedstawienie o Czerwonym Kapturku i wykonały własnoręcznie prezenty. Pensjonariusze „Leśnego Zacisza” byli zachwyceni wizytą. Filmik z wizyty został przesłany na konkurs. Inicjatywa zyskała uznanie i dzieci zdobyły nagrodę – pojechały na dwudniową wycieczkę na Śląsk, a dodatkowym prezentem było właśnie spotkanie z Tomaszem Kammelem.
Znany prezenter w ciekawy i żywy sposób opowiadał o sztuce wystąpień publicznych, jak przełamać tremę i panować nad emocjami. Na koniec przeżył oblężenie, bo wszyscy pragnęli zdobyć autograf.
Tomasz Kammel odwiedził jeszcze szkołę w Tuplicach i żarską „ósemkę”.
Paweł Skrzypczyński, foto Gola Halina