Światełko pamięci

3614

Trwa akcja „Światełko Pamięci”. Zebrane w jej trakcie znicze i świece, zapłoną 1 listopada na polskich nekropoliach we Lwowie.


Szósta już edycja dorocznej akcji ma na celu utrwalenie pamięci o Zawsze Wiernym Mieście i naszych rodakach – Polakach, których duża część zginęła walcząc o polski Lwów.

W tym roku po raz kolejny organizatorem jest Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich oraz Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. w Żarach.

Organizatorzy zachęcają, żeby akcją zainteresować swoich bliskich, rodzinę i przyjaciół. Zachęcają też nauczycieli i dyrektorów, by to w swojej szkole wyszli z inicjatywą organizacji takiej zbiórki wśród dzieci i młodzieży.

Centralnym miejscem zbiórki zniczy jest Muzeum Kresowe przy ul. Bohaterów Getta 22 B, do którego znicze można przynosić w każdy piątek  w godz. 13:00 -15:00, lub każdego innego dnia, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym tel. 660 255 053 lub 669 841 103. Można  również przynosić znicze do gabinetów okulistycznych w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w godz. od 7:00 do 14:30. Akcja potrwa  do środy, 25 października.     PaS