Gmina Żary sprzedaje działki inwestycyjne

787
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Gmina szykuje do sprzedaży trzy działki na strefie przemysłowej między Żarami, a Kadłubią.

Na 15 hektarowej strefie inwestycyjnej Gminy Żary w obrębie Kadłubii pozostało jeszcze do sprzedania osiem działek na cele techniczno-produkcyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ich wielkości wahają się w przedziale od 0,21 ha do 3,77 ha.

– Na sprzedaż trzech z nich przygotowujemy właśnie dokumentację – wyjaśnia Edyta Ciecierska, sekretarz gminy. – Wkrótce ogłosimy przetargi.

Pierwsza działka, jest o wielkości 0,2104 ha w cenie nieco ponad 200 tys. zł, na kupców czeka też kolejna o powierzchni 0,2311 ha za ponad 221 tys. zł i trzecia działka (0,8763 ha) za ok. 650 tys. zł.

– Już teraz jest duże zainteresowanie kupnem terenów pod działalność gospodarczą. Gmina Żary to dobry wybór pod wieloma względami – zaznacza Leszek Mrożek, wójt gminy Żary. – Sprzyja temu świetna lokalizacja naszych terenów inwestycyjnych w pobliżu obwodnicy miasta Żary. Po jej przeciwnej stronie buduje się nowa siedziba straży pożarnej. Jesteśmy otwarci na rozwój i współpracę z potencjalnymi inwestorami, także partnerami z zagranicy.

Strefa jest uzbrojona, a wybudowana wewnętrzna droga z chodnikiem po obu stronach gwarantuje łatwy dostęp do poszczególnych działek. Leży między dwoma drogami krajowymi: nr 27 w kierunku Zielonej Góry i nr 12 – w kierunku granicy z Niemcami. W pobliżu nie ma terenów zabudowanych, co daje spore możliwości inwestorom.

ATB (źródło: UG Żary)