Idziesz do lasu na grzyby, zabierz telefon komórkowy

4250

Rozpoczął się sezon na grzyby. Podczas spaceru po lesie, którego nie znasz możesz stracić orientację,  dlatego oprócz koszyka i nożyka zabierz ze sobą naładowany telefon komórkowy.

Jeżeli wybierasz się na grzyby zadbaj także o właściwy ubiór, zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, wodę oraz coś do jedzenia, a przede wszystkim zajrzyj do atlasu grzybów i przypomnij sobie jakie grzyby można zbierać, żeby nie pomylić ich z grzybami trującymi. Zbieraj tylko te które znasz. Samochód zaparkuj na parkingu leśnym, a zanim oddalisz się od niego, sprawdź dokładanie czy zamknąłeś drzwi i okna auta, nie pozostawiaj wartościowych rzeczy na wierzchu.

Jeżeli celem twojej grzybobraniowej wyprawy są lasy w okolicach Żagania to, chyba nie trzeba ci przypominać, że Żagań jest otoczony licznymi poligonami wojskowymi, na których często prowadzone są manewry wojskowe. Zachowaj ostrożność i rozsądek, przestrzegaj zakazu wchodzenia na teren poligonu wojskowego oraz na inny teren wojskowy, bowiem grozi tam niebezpieczeństwo oraz odpowiedzialność prawna.

MK