Wspaniała postawa 12-letniej Kornelii

834
fot. KPP Żary

ŻARY | Komendant Powiatowy Policji w Żarach pogratulował 12-letniej Kornelii wspaniałej i godnej naśladowania postawy. Dziewczynka znalazła portfel z dużą ilością gotówki i nie wahała się, by go oddać. Zguba za pośrednictwem policjantów trafiła do szczęśliwej właścicielki.

W środę, 8 września, Komendant Powiatowy Policji w Żarach młodszy inspektor Armand Pisarczyk-Łyczywek spotkał się z Kornelią Turza oraz jej mamą i pogratulował wspaniałej postawy obywatelskiej. Dziewczynka w poniedziałek, 6 września, na jednym z parkingów przy ulicy Okrzei w Żarach znalazła portfel z dużą ilością gotówki. 12-latka bez wahania oddała znalezione pieniądze. Zguba za pośrednictwem policjantów trafiła już do właścicielki.
Szef żarskich funkcjonariuszy podkreślił, że takie zachowanie zasługuje na najwyższe uznanie, a to szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe, gdyby nie uczciwość i obywatelska postawa 12-latki. Uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach może być przykładem dla swoich rówieśników, a także dorosłych. Nie każdy postąpiłby w tak uczciwy sposób, jak Kornelia.

kom. Aneta Berestecka