Policjanci ratują rannego pieska

3920

Psia wycieczka zakończyła się szczęśliwie. Zwierzak zrobił podkop pod ogrodzeniem i wybrał się na spacer, który mógł się skończyć dla niego tragicznie.

Policjanci żagańskiej drogówki – mł. asp. Marek Glanc i mł. asp. Kamil Podgórski – pełnili służbę na drodze krajowej nr 18. Przy drodze zauważyli potrąconego i rannego czworonoga. Natychmiast się zatrzymali, aby udzielić pieskowi pomocy.

– Skontaktowali się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i policjantami z Komisariatu Policji w Iłowej prosząc o pomoc weterynarza, a sami zaopiekowali się psem, który był zakrwawiony i nie mógł się ruszać – informuje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP w Żaganiu. – Dzięki dobrej współpracy i zaangażowaniu pracowników Urzędu Miejskiego w Iłowej, którzy dotarli na miejsce tego zdarzenia, zwierzak szybko trafił do weterynarza, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Pies trafił do schroniska dla zwierząt, ale tu nie kończy się jego historia. W międzyczasie okazało się, że od kilku dni właściciel poszukiwał swojego pupila. Dziś pies już jest w domu. Gdyby nie policjanci, sam nie byłby w stanie tam wrócić.

Mł. asp. Marek Glanc i mł. asp. Kamil Podgórski pomogli rannemu zwierzęciu.

ATB, fot. KPP Żagań