Żary | Fair play na turnieju piłki nożnej

1786

Integracja, wspólna zabawa, kształtowanie właściwych i zgodnych z prawem postaw wśród młodzieży, było głównym celem  ,,Turnieju Piłki Nożnej” zorganizowanego przez policjantów z żarskiej komendy.

Młodzież  i tym razem nie zawiodła i licznie przybyła na zaproszenie do uczestniczenia w ,,Turnieju Piłki Nożnej”, który zorganizowany został przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Na murawie boiska ,,Orlik” przy ul. Paderewskiego w Żarach  w piątkowe (31.05.2019 r.) przedpołudnie spotkało  się sześć  drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z klasami gimnazjalnymi z terenu Żar. Nie tylko frekwencja dopisała, ale również piękna pogoda, która  sprzyjała młodym piłkarzom. Uczestnicy zgodnie z zasadami  ,,fair play” przystąpili do rywalizacji. Każda z drużyn walczyła zacięcie,by zająć najwyższe miejsce na podium. Ostatecznie po wyrównanej walce wyłoniono zwycięskie drużyny:

  • I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 w Żarach 
  • II miejsce zajęło Katolickie Gimnazjum  w Żarach
  • III miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach.

Zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania czasu wolnego, integracja, wspólna zabawa, kształtowanie właściwych i zgodnych z prawem postaw wśród młodzieży, było głównym celem  tego przedsięwzięcia.  Turniej organizowany jest cyklicznie przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Żarach już od kilkunastu lat. Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały upominkami.  Podczas ogłoszenia wyników młodym ludziom przekazano plakietki  przygotowane z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, informując jednocześnie o tej okrągłej rocznicy przypadającej w tym roku.

Zadanie publiczne współófinansowane zostało ze środków otrzymanych od  Gminy Żary o Statusie Miejskim.

Wielkie podziękowania należą się panu Andrzejowi Krzywdzińskiemu –intruktorowi sportu  z MOSRiW w Żarach, który był sędzią w turnieju oraz panu Prezesowi WOPR Zbigniewowi Zdzitowieckiemu, który wraz z ratownikiem zabezpieczał imprezę od strony medycznej.

MK, źródło KPP Żary