Pościg policyjny w Przewozie

5751
KPP Żary

Patrolujący okolicę w dniu 13 marca,  policjanci z posterunku w Przewozie zauważyli forda mondeo, który jechał w kierunku Straszowa. Kiedy kierowca forda zauważył samochód policyjny natychmiast przyspieszył.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca nie zareagował jednak ani na sygnały dźwiękowe ani świetlne i rozpoczął ucieczkę. Podczas bardzo szybkiej jazdy łamał przepisy drogowe. Wyprzedzał na „trzeciego” o mało nie potrącili pieszego, który na widok pirata drogowego musiał zmienić kierunek i uciekać z przejścia dla pieszych. Następnie skręcił w drogę gruntową, gdzie uszkodził swój samochód. Wraz z pasażerką postanowili wysiąść z auta i rozpoczęli ucieczkę pieszo przez las. Policjanci byli jednak szybsi i schwytali ich.

Okazało się, że uciekający przed policją to 29-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego. Tłumaczył się, że uciekał ponieważ nie miał prawa jazdy. Dokument został mu cofnięty.

Oczywiście za szereg wykroczeń drogowych oraz za niestosowanie się do poleceń policjantów odpowie przed sądem. W tym przypadku 13 – sty okazał się bardzo pechowy dla mężczyzny.