Milion dla przedsiębiorczych kobiet

3988

Żarska  Fundacja Przedsiębiorczość dostała środki na szkolenia i nowe firmy.

Umowa o dofinansowanie została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim. Opiewa na kwotę przeszło 996 tys. złotych.

Rekrutacja do projektu już się rozpoczęła. Wsparciem objęte są kobiety z terenu powiatów żagańskiego, krośnieńskiego i międzyrzeckiego, które planują założyć własną działalność gospodarczą.

– Przygotowaliśmy projekt, który ma przeszkolić kobiety, jak zakładać działalność gospodarczą, jak napisać biznesplan, a dodatkowo przyznajemy im wsparcie pomostowe i inwestycyjne – mówi Małgorzata Kaczmarczyk, prezes Fundacji Przedsiębiorczość.

Pierwsza kwota jednorazowa, którą można otrzymać bezzwrotnie, to 22 tys. złotych. Dodatkowo co miesiąc 850 złotych na przykład na opłatę ZUS-u, czy podatku. To wszystko przez okres jednego roku. To z pewnością duża pomoc przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej.

– Wniosek sporządzony jest na dwadzieścia dotacji inwestycyjnych, a co za tym idzie, powstanie 20 nowych firm – informuje prezes Fundacji.

Do projektu mogą przystąpić osoby, które w najbliższym czasie zamierzają założyć działalność gospodarczą. Jednak sama chęć nie wystarczy.

– Musi to być poparte solidnym biznesplanem, a pomysł na biznes będzie weryfikowany przez spacjalistów – mówi Małgorzata Kaczmarczyk. – Na tej podstawie odbędzie się kwalifikacja do udziału w projekcie.

Pierwsze szkolenia mogą się rozpocząć już w kwietniu, a wypłaty dotacji najprawdopodobniej w okresie wakacyjnym.

ATB