Wakacje inne niż zwykle

618
fot. Muzeum Żary

ŻARY | Wakacyjne zajęcia dla dzieci w mieście organizowane są między innymi przez bibliotekę i muzeum. W tym roku jednak z pewnymi ograniczeniami.

Muzeum zaproponowało na przykład dzień pod hasłem „W świecie porcelany i ceramiki, czyli piękno przedmiotów zwykłych i niezwykłych”. Był czas na zwiedzanie ekspozycji żarskiej porcelany, a także na warsztaty malowania filiżanek i talerzy. To w czwartki.
We wtorki z kolei Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do parku przy ul. Wrocławskiej. po wysłuchaniu bajki „O sześciu łabędziach” dzieci wcielały się w projektantów mody i tworzyły koszule dla najbliższych. Nie zabrakło też zabaw z motywem łabędzia w tle.

Z różnych, urozmaiconych form zajęć z pewnością mogłoby skorzystać więcej dzieci. Niestety, zalecenia związane z epidemią wprowadziły ograniczenia. Przede wszystkim, co do ilość osób, które mogą w nich uczestniczyć. Na przykład grupa na zajęciach w muzeum nie może przekraczać 15 osób. Dlatego też rodzice muszą zgłaszać swoje dzieci wcześniej, telefonicznie.
Więcej informacji wraz z regulaminami znaleźć można na stronach internetowych organizatorów zajęć. ATB

fot. MBP Żary