Schronisko czeka na gości

4553

Oficjalnie ruszyło powiatowe schronisko turystyczne. Turyści, a przede wszystkim zorganizowane grupy, będą mogły skorzystać z taniego noclegu.

Schronisko, które prowadzić będą członkowie Stowarzyszenia Edukacji Zawodowej „Budowlanka”, powstało w budynku przy Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Górnośląskiej 2. W pracach remontowych, w ramach praktycznej nauki zawodu, pomagali uczniowie szkoły. Społeczną pracę wykonali członkowie stowarzyszenia. Remont był możliwy dzięki dotacji z powiatu. Do 60 tysięcy złotych stowarzyszenie dołożyło 2 tysiące wkładu własnego.

W schronisku jest na razie 30 miejsc noclegowych na piętrze. Docelowo ma być ich 45. Na parterze mieści się sala, która może być wykorzystywana na spotkania integracyjne, konferencje, szkolenia i warsztaty. W styczniu ma być już w pełni wyposażona.

– Kalkulujemy koszty. Wstępnie odpłatność za nocleg będzie wynosić ok. 20 zł od młodzieży i 30 zł od osoby dorosłej. Pierwszą grupę mamy mieć na przełomie stycznia i lutego, w okresie ferii. Nabierzemy doświadczenia – tłumaczy Maciej Dragańczuk, prezes Stowarzyszenia Edukacji Zawodowej „Budowlanka”, a wtóruje mu Jacek Pawlaczyk, członek zarządu i przyszły kierownik sali.

Schronisko ma być ogólnodostępne, ale preferowane będą zorganizowane i rodzinne grupy turystyczne. Prezes Dragańczuk nie ukrywa, że dlatego chciałby, aby w obiekcie docelowo powstał powiatowy punkt informacji turystycznej.

Paweł Skrzypczyński, foto Powiat Żarski