Narkotyki nie trafią na rynek

617
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Policjanci kryminalni z żarskiej komendy we wspólnych działaniach z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Tuplic znaleźli i zabezpieczyli 1400 tabletek ekstazy, metamfetaminę i marihuanę.

W efekcie przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu wspólnych działań, na terenie powiatu żarskiego podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz garażu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 1400 tabletek ekstazy, kilkadziesiąt gramów metamfetaminy, ponad 700 gramów marihuany oraz plantację kilkudziesięciu krzewów konopi. Narkotyki zapakowane w małe paczuszki ukryte były w różnych częściach domu. W jednym z pokoi liście i łodygi marihuany leżały na podłodze.
Do sprawy zatrzymany został 33-letni mieszkaniec Żar, który trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Może za to grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W sobotę (12 września) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 33 -latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

kom. Aneta Berestecka