Wojewódzki etap w Żarach

864
fot. ŻDK

ŻARY | Artyści słowa z całego województwa lubuskiego zjechali do Żar, by walczyć w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie recytatorskim w naszym kraju. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbył się już 65. raz, mimo trudnych warunków pandemicznych.

W turnieju recytatorskim Tytuł Laureata otrzymali: Szymon Andrzejewski (Gorzów Wlkp.), Zuzanna Słowikowska (Żary), Laura Kuriata (Żary). Nagrody: Jakub Kosiński (Żary), Laura Grabowska (Zielona Góra), Erwin Nowak (Zielona Góra). Wyróżnienia: Natalia Kalina (Żagań) za przejmujący obraz zagłady, Milena Wroczyńska (Żary) za emocjonalne zaangażowanie w recytowanych tekstach, Aleksandra Urban (Żary) za interpretacje wiersza „Wszystkie chwyty dozwolone” Anny Świerszyńskiej, Maria Mędryk (Zielona Góra) za interpretację wiersza „Samotność”, Maurycy Pękala (Żagań) za interpretację „Hamleta” Borysa Pasternaka, Ewa Nebelska (Nowa Sól) za interpretację prozy „Zapisane w wodzie”.
W turnieju „wywiedzione ze słowa” nie przyznano nagród, ani wyróżnień.
Laureatami turnieju jednego aktora zostały Kalina Georgiczuk (Zielona Góra) i Justyna Sieradzka (Żary). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Szymon Andrzejewski (Gorzów Wlkp.) i Maurycy Pękala (Żary).
Laureatką turnieju poezji śpiewanej została Maja Massier (Żary). Nagrodzono także Erwina Nowaka (Zielona Góra), Aleksandrę Matusiak-Kujawską (Zielona Góra) i Milenę Wroczyńską (Żary).
Do Przeglądu Finałowego turniejów recytatorskiego i wywiedzionego ze słowa, który odbędzie się dniach 9-11 października 2020 r. w Ostrołęce, jury kwalifikuje Szymona Andrzejewskiego, Zuzannę Słowikowską i Laurę Kuriatę.
Do Przeglądu Finałowego teatrów jednego aktora, które odbędą się w dniach 15-17 października 2020 r. w Słupsku jury kwalifikuje Kalinę Georgiczuk, oraz nominuje do decyzji organizatora finałów Justynę Sieradzką.
Do Przeglądu Finałowego turnieju poezji śpiewanej, który odbędzie się 22-24 października 2020 r. we Włocławku, zakwalifikowana została Maja Massier.
Nominacje do kwalifikacji w drodze konkursu nagrań otrzymują Aleksandra Matusiak-Kujawska, Erwin Nowak i Milena Wroczyńska.

ATB (źródło ŻDK)