Dziewiąte zwycięstwo BC Swiss Krono Żary

1017

KOSZYKÓWKA | Exact Systems Śląsk Wrocław przegrywa na żarskim parkiecie. Koszykarze BC Swiss Krono Żary mają tym samym dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach grupy D, w rundzie zasadniczej II ligi koszykówki.

Pierwsza kwarta zakończyła się niewielką przewagą gospodarzy 20:15. W drugiej drużyna z Wrocławia zaczęła odrabiać straty i po niecałych trzech minutach zyskała prowadzenie 20:21. Chwilę później żaranie wyszli na prowadzenie, ale potem już goście odskakiwali coraz dalej. Podopieczni Łukasza Rubczyńskiego dogonili, by znów za chwilę zostać w tyle. Druga kwarta zakończyła się rezultatem 32:35. Po przerwie taka punktowa karuzela kręciła się dalej. Na koniec trzeciej kwarty tablica wyników pokazała rezultat 52:55. Czwarta kwarta zdecydowanie należała do gospodarzy. Już na samym jej początku Jakub Der doprowadził do remisu celnym rzutem za 3 punkty. Później koszykarze BC Swiss Krono już tylko systematycznie zwiększali prowadzenie i zakończyli mecz z wynikiem 75:66.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Jakub Der, który zdobył 15 punktów. Celnie trafiali również: Grzegorz Kukiełka (14 pkt.), Kamil Olejnik (10 pkt.), Nikodem Sirjatowicz (10 pkt.), Dariusz Kalinowski (9 pkt.), Artur Busz (9 pkt.), Wojciech Dymiński (8 pkt.).

– Potrzebne nam było to zwycięstwo, żeby odbudować morale – powiedział po meczu trener BC Swiss Krono Łukasz Rubczyński.

Następny mecz żarskiej drużyny w środę, 13 stycznia, również w Żarach.